Grupa Novartis w Polsce

Naszą obecność w Polsce zaznaczamy na niemal każdym etapie życia leku – od badań klinicznych, poprzez produkcję aż po dostarczanie leków pacjentom i najnowszej wiedzy medycznej lekarzom.

Grupa Novartis działa w ramach kilku dywizji: Novartis Pharmaceuticals, Novartis Oncology, Sandoz (leki generyczne i biopodobne), a także Novartis Technical Operations (produkcja) i Novartis Business Services (funkcje wsparcia biznesu). Aktualnie w Grupie Novartis zatrudnionych jest ponad 2000 pracowników.

Działalność inwestycyjna w Polsce: Grupa Novartis posiada nowoczesny zakład produkcyjny i zakład pakujący w Strykowie. Grupa prowadzi również działalność także w drugim zakładzie z siedzibą w Warszawie, specjalizującym się w usługach pakowania. Łączna wartość tych inwestycji wyniosła ponad 750 milionów złotych. 96% leków wyprodukowanych w Strykowie trafia na eksport, do 60 krajów na świecie. 

Badania kliniczne: Prowadzimy blisko 130 badań klinicznych w różnych obszarach terapeutycznych. Rocznie ponad 2300 pacjentów uzyskuje dostęp do leczenia dzięki udziałowi w badaniach klinicznych.